Przejdź do treści

Warsztaty


Wave of dance

Międzynarodowe warsztaty mistrzowskie stworzone są dla uczniów (od 14 roku życia) i absolwentów państwowych szkół baletowych, prywatnych szkół tańca oraz zaawansowanych tancerzy i pedagogów tańca.
Warsztaty organizowane są przy współpracy z Ogólnokształcącą Szkołą Baletową im. Janiny Jarzynówny- Sobczak w Gdańsku.
Są ukierunkowane na doskonalenie, ugruntowanie i rozwój umiejętności w nowoczesnej przestrzeni sztuki tańca.
Zajęcia prowadzone będą w profesjonalnych warunkach infrastrukturalnych przez kompetentnych pedagogów i choreografów, reprezentujących aktualne kierunki europejskiego i światowego tańca.
W czasie ośmiodniowego intensywnego programu warsztatów proponowane będą techniki: taniec klasyczny, taniec neoklasyczny, taniec współczesny, Gaga oraz technika Williama Forsythe’a.
Zwieńczeniem warsztatów będzie pokaz finałowy jej uczestników w Nadbałtyckim Centrum Kultury.

Zapraszamy

Jego Wysokość Preah Bat Samdech Preat Boromneath Norodom Sihamoni, król Kambodży w swoim wystąpieniu z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w 2006 roku powiedział: „ Taniec wyraża podstawowy cel istnienia ciała, umysłu i duszy. Tylko ci, którzy oddadzą się tańcowi bez reszty, mogą sprostać wszystkim jego wymaganiom. Ta jakże ascetyczna dyscyplina kształtuje zarówno charakter, jak i ciało tych, którzy się jej poświęcają, nagradza na setki sposobów. Nie ma takiej wolności, która mogłaby się równać temu triumfowi duszy nad ciałem.”