Przejdź do treści

Warsztaty


Wave of dance
6 – 13 lipiec 2024

Międzynarodowe warsztaty mistrzowskie skierowane są dla absolwentów państwowych szkół baletowych i prywatnych szkół tańca
oraz zaawansowanych tancerzy tańca współczesnego, pedagogów tańca i uczniów (od 13 roku życia). Ukierunkowane są na doskonalenie, ugruntowanie i rozwój umiejętności w nowoczesnej przestrzeni sztuki tańca.
Zajęcia prowadzone będą w profesjonalnych warunkach infrastrukturalnych przez kompetentnych pedagogów i choreografów, reprezentujących aktualne kierunki europejskiego i światowego tańca.
W czasie ośmiodniowego intensywnego programu warsztatów proponowane będą techniki: taniec klasyczny, taniec neoklasyczny, taniec współczesny oraz progressing ballet.
Nowością II edycji „Wave of dance” jest program dla nauczycieli tańca „Teacher’s edition”, którego realizacja zaplanowana jest podczas trzech dni warsztatów.
Nauczyciele tańca będą uczestniczyć w zajęciach praktycznych, prowadzonych przed pedagogów „Wave of dance” – w wybranej przez siebie formie oraz wykładach teoretycznych. Będą mogli również skorzystać
z konsultacji podczas spotkań z pedagogami II edycji warsztatów, w trakcie których będą omawiane prezentowane techniki.
Zwieńczeniem warsztatów będzie pokaz finałowy jej uczestników.

Zapraszamy

Jego Wysokość Preah Bat Samdech Preat Boromneath Norodom Sihamoni, król Kambodży w swoim wystąpieniu z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w 2006 roku powiedział: „ Taniec wyraża podstawowy cel istnienia ciała, umysłu i duszy. Tylko ci, którzy oddadzą się tańcowi bez reszty, mogą sprostać wszystkim jego wymaganiom. Ta jakże ascetyczna dyscyplina kształtuje zarówno charakter, jak i ciało tych, którzy się jej poświęcają, nagradza na setki sposobów. Nie ma takiej wolności, która mogłaby się równać temu triumfowi duszy nad ciałem.”